Meddelande från valberedningen

2 februari 2023

Hej på er!
Detta inlägg gäller vår fina samhällsförening, Föreningen Ellös, som idag har otroliga 766 medlemmar, och en stabil och engagerad styrelse.
Vi behöver nu tillskott i form av en kassör och en sekreterare, samt ett par nya styrelsemedlemmar.
Du som vill vara behjälplig utanför styrelsens arbete är hjärtligt välkommen med din energi.
Det är otroligt viktigt att vi blir fler, så att vi skall kunna förverkliga årets olika arrangemang. Är vi fler som delar på sysslorna, ju lättare och roligare blir det för oss alla. Föreningens största post är vår badplats, som skall underhållas med allt som det innebär. Det är även där de flesta av årets höjdpunkter händer. Vi är i ett kritiskt läge för föreningens överlevnad.
Har du lite tid och lite god vilja, så maila till info@foreningenellos.se för vidare befordran till valberedningen. Tveka inte.
Therese Ahlqvist
Karin Olofsson